مقالات

ماساژ

ماساژ

ماساژ درمانی روشی پرطرفدار برای تسکین دردها و گرفتگی های بدن است که اگر توسط فردی متخصص انجام شود بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 تکنیک‌های درمانی از وارد کردن ضربه‌های ملایم تا فشار عمقی و یا استفاده از ماساژور متغیر است و گونه‌های متفاوتی از آن وجود دارد.

ماساژ برای چه سنی مناسب است؟

 محدودیت سنی خاصی وجود ندارد از نوزادی تا پیری میتوان از آن بهره گرفت.

فواید ماساژ

تاثیر مثبت ماساژ و دستگاه ماساژور روی دستگاه اعصاب

یکی از تاثیرات ماساژ در بدن، تاثیر در دستگاه عصبی بدن و موازنه آن است. ماساژ می‌تواند با تاثیراتی بر دستاه عصبی، اختلالاتی از قبیل، بی‌خوابی، تنش، سردرد و سایر بیماری‌های ناشی از فشارهای روانی ار بهبود بخشد.

تاثیرات آن برای دستگاه عضلانی

یکی دیگر از تاثیرات و فواید آن در بدن، تاثیر برای دستگاه عضلانی بدن است. برای کشش و نیرو بخشیدن به عضلات کمک کند و آن‌ها را برای حالت ارتجاعی تقویت کند. همچنین  در برطرف کردن اسپاسم و گرفتگی عضلانی کمک زیادی به بدن می‌کند.

 مفاصل و دستگاه اسکلتی

حفظ ایستادگی بدن، چابکی و رهایی از حالت ورم مفاصل کمک شایانی می‌کند

اثر مثبت ماساژ برای دستگاه گردش خون

 با تسریع و تشدید گردش خون در تمام بدن، فشار وارد بر عروق را کاهش می‌دهد و گردش خون ضعیف را بهبود می‌بخشد. به علاوه  تعداد ضربان قلب را کاهش داده و باعث بهبود فشار خون بالا و در نتیجه تقویت قلب می‌شود.

تاثیرات آن بر روی دستگاه تنفس و گوارش

به وسیله ماساژ ریتم تنفس آرام و عمیق خواهد شد. به علاوه  از بروز یبوست جلوگیری می‌کند و ماهیچه‌های روده را تقویت می‌کند که موجب ترشح هضم غذا در کبد، لوزالمعده، معده و روده‌ها می‌شود.

فواید آن برای پوست و بافتهای سلول زیر پوست

غدد چربی را تحریک کرده و با تقویت آن‌ها باعث دفع سموم زیرپوستی می‌شود. همچنین منافذ پوست باز شده و تنفس، نرمی و قدرت کشش پوست افزایش می‌یابد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *