مقالات

جراحی زانو

جراحی زانو

زمانی که زانوی شما آسیب شدید وارد میشود نیاز به جراحی پیدا میکند. همچنین اگر درد زانو شما با روش های مختلف درمانی مانند فیزیوتراپی و آستئوآرتریت و..تسکین نشود به شما عمل زانو توصیه میشود.پزشک متخصص بیهوشی و فیزیوتراپی و توان بخشی حیانی به شما یکسری مراقب ها میگویند که با انجام آن دوره ریکاوری کمتری دارید علاوه برآن در مقاله درمان های خانگی زانو به شما مواردی را پیشنهاد دادم که میتواند باعث تسکین درد بعد از عمل شما شود.

استئوتومی بیشتر در افراد جوان تر و فعالتر به عنوان راهی برای تأخیر در نیاز به تعویض مفصل استفاده می شود. این جراحی شامل برش استخوان ها و تنظیم مجدد آنها برای کمک به بهبود عملکرد و کاهش درد است.

عمل جراحی زانو

جراحی آرتروسکوپی

آرتروسکوپی نوعی عمل سوراخ کلید است که برای تشخیص و درمان مشکلات زانو استفاده می شود. در این نوع جراحی از ابزارهای بلند و نازک از طریق برش های کوچک وارد بدن بیمار می شود.

در عمل آرتروسکوپی زانو،یک دوربین کوچک به نام آرتروسکوپ را در مفصل قرار می دهد. این اسکوپ تصاویر را روی یک مانیتور ویدئویی نمایش می دهد تا به راهنمایی کار جراح کمک کند. ابزارهای جراحی زانو از طریق برش دوم وارد مفصل می شوند.

آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا آرتروسکوپی را در شرایط زیر توصیه میکند:

  • ترمیم آسیب منیسک
  • بازسازی رباط صلیبی قدامی (ACL)، که رباطی است که به تثبیت مفصل زانو کمک می کند.
  • برداشتن بافت سینوویال (همبند) ملتهب
  • برداشتن قطعات سست استخوان یا غضروف
  • درمان مشکلات کشکک (کشکک زانو).
  • درمان عفونت زانو

تعویض زانو

در این عمل ، پزشک متخصص قسمت‌های آسیب‌دیده مفصل زانو را برمیدارن و قطعات جدید را جایگزین میکند جنس این قطعات از موادی مانند فلز، سرامیک یا پلاستیک می باشد.

برخلاف نام این روش، پزشک متخصص کل زانو را جایگزین نمیکند.

پس از جراحی زانو (تعویض مفصل)، ممکن است کمی درد موقت در مفصل جدید داشته باشید. با این وجود، فیزیوتراپی اغلب می تواند از روز بعد از جراحی شروع شود. همچنین برای محافظت از ناحیه آسیب توصیه میشود که از زانوبند استفاده کند. زانو بند حراراتی وارمر میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. شما میتوانید بعد از عمل جراحی به فعالیت روزمره بپردازید. بنابراین می توانید فعال باشید و به طور موثر در فیزیوتراپی شرکت کنید.

لطفا نظر خودتونو راجب این مقاله بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *