ویدیوهای آموزشی

زانوبند هوشمند

زانوبند هوشمند دارای 4 عملکرد اصلی می باشد.

در این ویدیو قصد داریم عملکرد زانوبند هوشمند را شرح دهیم.

حرارت :

با افزایش جریان خون به عضلات، توسعه عروق، اکسیژن رسانی بهتر به عضلات و کاهش التهاب و خستگی عضلانی، بهبود راحتی و تسکین درد عضلانی و مفصلی ایجاد می‌کند. همچنین، حرارت می‌تواند اثر آرامبخشی و تسکین‌دهی بر روی عصب‌ها داشته باشد.

 

ویبریشن :

با اعمال لرزش‌های سریع و متناوب به بافت عضلانی و بافت‌های نرم بدن، اثرات مفیدی دارد. این عملکرد به شکل زیر توضیح داده می‌شود:

 1. تسکین عضلانی: ویبرشن به صورت مستقیم روی عضلات اثر می‌گذارد و باعث کاهش تنش و آرامش عضلانی می‌شود. لرزش‌های متناوب و ریتمیک ویبرشن به عضلات کمک می‌کند تا از تنش‌های مزمن آزاد شوند و تسکین پیدا کنند.
 2. بهبود جریان خون: ویبرشن بهبود جریان خون در مناطق مورد ماساژ می‌کند. این افزایش جریان خون باعث ارسال مواد غذایی و اکسیژن بیشتر به عضلات و بافت‌های نرم می‌شود و همچنین مواد ضایع شده را از بین می‌برد.
 3. کاهش التهاب: ویبریشن می‌تواند به کاهش التهاب و تورم در مناطق ماساژ شده کمک کند. این عملکرد بهبود جریان لنف و حذف مواد ضایعه از منطقه ماساژ شده را تسریع می‌کند.
 4. احساس راحتی و آرامش: استفاده از ویبرشن در ماساژورها باعث ایجاد حس راحتی و آرامش در بدن می‌شود. لرزش‌های ملایم و متناوب ویبرشن باعث ایجاد اثر آرامبخش و مطبوعی در بدن می‌شود که به استراحت و آرامش افراد کمک می‌کند.

 

لیزر:

از طریق تولید و تابش نور لیزری با طول موج خاص، بر روی بافت‌های بدن تأثیر می‌گذارد. عملکرد لیزر در ماساژورها شامل موارد زیر است:

 1. تسکین درد: لیزر با تحریک عصب‌ها و افزایش آستانه درد، می‌تواند به تسکین درد عضلانی و مفصلی کمک کند.
 2. بهبود التیام بافت: لیزر با افزایش تولید میتوکندری و متابولیسم سلولی، بهبود در فرایند التیام بافت و بازسازی بافت‌های معیوب را تسهیل می‌کند.
 3. کاهش التهاب: لیزر می‌تواند به کاهش التهاب در بافت‌های بدن کمک کند و فرآیند التهابی را کنترل نماید.
 4. افزایش جریان خون: تابش لیزر با افزایش دیامتر عروق و توسعه شبکه عروقی، جریان خون را افزایش داده و اکسیژن و مواد غذایی بیشتری را به بافت‌ها می‌رساند.
 5. استراحت عضلانی: لیزر با کاهش تنش و تسکین عضلات، به استراحت و آرامش عضلانی کمک می‌کند.
 

مادون قرمز:

از طریق تابش امواج مادون قرمز با طول موج بلندتر، تأثیر مستقیم بر بافت‌های بدن دارد. عملکرد مادون قرمز در ماساژورها عبارتند از:

 1. گرمایش عمقی: امواج مادون قرمز به عمق بافت‌های بدن نفوذ می‌کنند و باعث افزایش دمای بافت‌ها می‌شوند. این گرمایش عمقی باعث افزایش جریان خون، توسعه عروق و افزایش آمادگی عضلات می‌شود.
 2. تسکین درد: تماس با امواج مادون قرمز با بافت‌ها و عصب‌ها، می‌تواند به تسکین درد عضلانی و مفصلی کمک کند. گرم شدن بافت‌ها و کاهش التهاب، باعث کاهش درد می‌شود.
 3. بهبود التیام بافت: مادون قرمز فرآیند التیام بافت‌های معیوب را تسریع میبخشد. این تابش به افزایش سرعت تولید سلول‌های جدید و بازسازی بافت‌ها کمک می‌کند.
 4. کاهش التهاب: مادون قرمز با کاهش التهاب در بافت‌های بدن کمک می‌کند و عوارض التهابی را کاهش می‌دهد.
 5. افزایش انعطاف پذیری عضلات: تماس با امواج مادون قرمز می‌تواند به افزایش انعطاف پذیری عضلات و بهبود محدودیت‌های حرکتی کمک کند.

 

برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول جذاب روی این لینک کلیک نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *